Szunyog: Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizim të vizave, por të punohet ende për të arritur qëllimin

Shefi i zyrës së Bashkimit Evropian, ambasadori Tomáš Szunyog, ka kërkuar të punohet për bindur Këshillin e BE-së për liberalizimin…

Kërkohet përfaqësim i grave në dialogun Kosovë-Serbi

Pjesëmarrja e grave në ekipet negociatore me Serbinë dhe përfshirja e grave në proceset vendimmarrëse vazhdon të jetë e ulët…

Kërkohet përfaqësim i grave në dialogun Kosovë-Serbi

Pjesëmarrja e grave në ekipet negociatore me Serbinë dhe përfshirja e grave në proceset vendimmarrëse vazhdon të jetë e ulët…

Szunyog ia dorëzon Konjufcës raportin e KE-së dhe pakon e zgjerimit të BE-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, së bashku me shefin e Kabinetit Ilir Kërçeli dhe këshilltaren Arbenita…

Ambasadori i BE-së vëzhgon procesin zgjedhor, fton qytetarët të votojnë

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka vëzhguar procesin zgjedhor në qendrën e votimit në shkollën,…

Haxhiu priti në takim ambasadorin Szunyog, flasin për sundimin e ligjit

Në takim është diskutuar për sundimin e ligjit në Kosovë si dhe bashkëpunimin e nevojshëm për çështjet e reformës në…

Tragjedia në Kroaci, ambasadori Szunyog ngushëllon popullin e Kosovës

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, ambasadori Tomas Szunyog, ka shprehur ngushëllimet e tij për familjarët e viktimave…

Osmani pret në takim Szunyog

Shefi i Zyrës së BE-së Tomas Szunyog i ka dorëzuar sot zyrtarisht presidentes Vjosa Osmani letrën e dërguar nga Përfaqësuesi…

​Ministri Vitia dhe shefi i Zyrës së BE në Kosovë diskutojnë për vaksinimin kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot priti në takim udhëheqësin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomáš Szunyog. Në…

Shefi i BE-së në Kosovë kërkon zgjidhje për rrymën në veri

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka thënë se shteti i Kosovës duhet të gjejë një…