Szunyog takoi kryetarin e Zveçanit

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar kryetarin e Komunës së Zveçanit, Ilir Peci. Ai ka shkruar…

Ligji për KPK-në, Szunyog: Mirëpres gatishmërinë Konjufcës për konsultim me Komisionin e Venecias

Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ka potencuar sot se e mirëpret gatishmërinë e kryeparlamentarit Glauk Konjufca për t’u konsultuar…

Masat e BE-së, Szunyog: Qëndrimi ynë mbetet i njëjtë

Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog deklaroi sot se qëndrimi i tyre i konfirmuar nga 27 shtetet anëtare më…

Szunyog: Masat janë të përkohshme, por nevojitet angazhim konstruktiv për depërshkallëzim

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Tomas Szunyog ka përsëritur sot se masat e BE-së ndaj Kosovës janë të përkohshme dhe të…

​Szunyog, takim me anëtarët e Komisionit parlamentar për Punë të Jashtme

Ka nisur takimi i anëtarëve të Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian…

Haradinaj takoi ambasadorin e BE-së, diskutuan për çështjet aktuale në vend

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Bashkimit Evropian në Kosovë,…

Szunyog: Të punohet për zgjidhjen e krizës, që të largohen masat

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog deklaroi sot se është pozitive që anëtarët e Komisionit për Integrim Evropian shprehën gatishmërinë…

Mbahet mini-maratona “Vrapo për Autizëm”, vlerësohet se ndihmon në ndërgjegjësimin e shoqërisë

Sot, në kryeqytet po mbahet mini-maratona humanitare 5 km me moton “Vrapo për Autizëm”. Ky aktivitet u vlerësua se ndikon…

Szunyog: Kuvendi të ketë prioritet reformat në lidhje me BE-në

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka bërë thirrje sot për kthim në dialog. Ai i ka bërë…

Dëmtimi i veturave në veri, reagon ambasadori i BE-së

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, e ka dënuar dëmtimin e veturave të ekipeve të mediave të cilat…