Ambasadori i BE-së në Kosovë nënshkruan tri projekte me vlerë 11.8 milionë euro

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së, Tomash Sunjog, nënshkroi sot tri projekte me vlerë prej…

Shefi i Zyrës së BE-së bë Kosovë flet për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

Mbajtjen e zgjedhjeve në komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut në kohën kur vendi po përballet me pandeminë COVID-19…

​Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, e jo nga Kosova

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani ka mbajtur një takim virtual me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian, Tomáš Szunyog. Osmani…

Mehmeti e Szunyog, kërkojnë aprovimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim shefin e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesin e…

Daka priti ambasadorin e BE-së në Kosovë

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka priti në takim njoftues Shefin e Zyrës së BE-së dhe njëherit…

Shefi i BE-së ngritë shqetësimin për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove

Reformat në Administratën Publike mundësojnë në kursejmë paranë publike dhe të rritet llogaridhënia institucionale. Kështu u tha në tryezën: “Reforma…

Veliu priti në takim ambasadorin e BE-së në Kosovë

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB),  Agim Veliu, ka pritur në takim Shefin e Zyrës së BE-së në…

Takim i mbyllur në mes të shefit të BE-së në Kosovë dhe anëtarëve të Komisionit për Integrim Evropian

Takimit i anëtarëve të Komisioni për Integrim Evropian me Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovës, Tomas Szunyog në lidhje me…

Haskuka merr mbështetjen e shefit të BE-së për projekte zhvillimore

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka pritur në takim zyrtar shefin e ri të Zyrës së Bashkimit Evropian…

Abrashi takoi shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka pritur në takimin Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesin e ri të Posaçëm…
error: