Tokyo 2020, vendi ku Kosova lufton për të artën

Tanimë në Tokio kanë arritur shumica e sportistëve të Kosovës të cilët do ta përfaqësojnë vendin tonë në Lojërat Olimpike…

Publikohen fotot e para nga Fshati Olimpik i Lojërave Olimpike Tokio 2020

Lojërat Olimpike do të zhvillohen nga data 21 korrik deri më 8 gusht 2020 në Tokio. Kosova në këtë eveniment…

Lojërat Olimpike, izolohen edhe gjashtë atletë pasi një pasagjer në fluturimin e tyre doli pozitiv me Covid-19.

Gjashtë atletë të ekipit britanik janë izoluar pasi një pasagjer në fluturimin e tyre për në Lojërat Olimpike të Tokios…

“Tokio 2020” pa spektatorë

Lojërat Olimpike të Tokios që pritet të nisin brenda dy javësh, pas një shtyrjeje për shkak të pandemisë, do të…

Prezantohet ekipi olimpik i Kosovës për Lojërat Olimpike Tokio 2020

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka bërë publike sot listën e sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike…

Ftohen edhe dy atletë nga Kosova për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Tokio 2020

Eda Zeqiri dhe Olt Kondirolli do të përfaqësojnë sportin e notit në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Të dy notarët janë…

Tokio 2020, Pfizer dhe BioNTech dhurojnë vaksina kundër COVID-19

Kompanitë farmaceutike Pfizer dhe BioNTech kanë rënë dakord të dhurojnë vaksina kundër COVID-19 për atletët dhe stafin e Lojërave Olimpike…

KOK-u vazhdon të përgatitet për “Tokio 2020”

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) kanë zhvilluar sot një takim online me të ngarkuarin me punë në Ambasadën…

Renditja e re olimpike e IJF-së: Distria Krasniqi e para, Laura Fazliu shënon ngritje

Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF), ka publikuar sot renditjen më të re olimpike. Pas garës së Grand Slamit të mbajtur…

Kosova në “Tokio 2020”, Kelmendi e Gjakova: Do japim maksimumin

Gjatë javës së kaluar Komiteti Olimpik i Kosovës ka shpallur “Laureatët e viti 2019”, e ku dy më të mirët…
error: