​“Tokio 2020”; Noti me Eda Zeqirin në 400 metra stil i lirë

Pas pak çastesh pritet që garat në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” t’i fillojë edhe notarja kosovare Eda Zeqiri. Pas Distria…

​Drilon Ibrahimi përfundon garën në vendin e 46-të

Drilon Ibrahimi ka përfunduar garën e shenjëtarisë sportive në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Shenjëtari ynë ka arritur 608.8 pikë, që…

Qitësja Manuela Delilaj renditet e 37-ta

Ka përfunduar garimin e saj ne Lojërat Olimpike Tokio 2020 edhe qitësja e Shqipërisë, Manuela Delilaj. Sportistja olimpike garoi në…

Përfundoi me dëmtim përfaqësimi i Indrit Çullhajt në Tokio

Xhudisti i Shqipërisë, Indrit Çullhajt, që garonte në kategorinë deri në 66 kilogramë është dorëzuar pas 11 minutash në përballjen…

Tre sportistë kosovarë garojnë të dielën në Tokio 2020

Distria Krasniqi ishte sportistja e parë nga Ekipi Olimpik i Kosovës që zhvilloi garën në Tokio 2020. Krasniqi e nisi…

Rita Ora uron Distrian për medaljen e artë

Këngëtarja kosovare e ka uruar bashkëkombësen e saj për suksesin e arritur në “Tokio 2020”. Distria Krasniqi, në kuadër të…

Distria Krasniqi fiton ndaj Gabriela Chibana, e mbështet presidentja Osmani (Foto)

Distria Krasniqi është xhudistëja e parë e ekipit olimpik të Kosovës, e cila filloi garën në Lojërat Olimpike Tokio 2020.…

Vera Olimpike Tokio 2020 në platformën nr.1 në vendin tonë: ARTMOTION

11.000 sportistë nga 206 shtete do të garojnë në 339 ngjarje dhe 50 disiplina të 33 sporteve kurse adhuruesit e…

Parakalimi i Shqipërisë në “Tokio 2020”

Ekipi olimpik shqiptar, në krye me flamurmbajtësit Briken Calja dhe Luiza Gega kanë bërë prezantimin e flamurit të Shqipërisë në…

Në Prishtinë hapet Festivali Olimpik “Tokio 2020”

Këtë të premte është hapur Festivali Olimpik “Tokio 2020” i cili do të mbahet deri më 8 gusht në sheshin…
error: