Ja nga çfarë përbëhet një medalje olimpike që u dha në “Tokio 2020”

Dy medaljet e arta olimpike që i sollën Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi shtetit të Kosovës nuk janë plotësisht të…

Egzon Shala ndalet në çerekfinale

Egzon Shala e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme debutimin në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Mundësi ynë shënoi…

Luiza Gega renditet e 13-ta në finale

Sportistja nga Shqipëria Luiza Gega ka përfunduar garën në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ku në finalen e madhe të vrapimit…

Me sytë nga Luiza Gega

Sportistja shqiptare, Luiza Gega, me fillim nga ora 13:00 do të fillojë garën e finales së madhe në sportin e…

Krasniqi shpreson në një tjetër medalje: Egzoni një mundës i shkëlqyer

Komiteti Olimpik i Kosovës po shpreson edhe në një tjetër medalje në Tokio. Pas dy të artave në xhudo, shpresat…

Kosova e dyta në xhudo në “Tokio 2020”

“Dardanët” kanë lënë mbrapa shtete të mëdha si ai i Francës e i Gjermanisë. Pas dy medaljeve të arta olimpike,…

Shikuesit e “Tokio 2020” të shokuar me pamjet se si trajneri e godet xhudisten e tij

Tifozët që janë duke i përcjellë nga shtëpia Lojërat Olimpike “Tokio 2020” kanë mbetur të shokuar, pasi që e panë…

Festivali Olimpik “Tokio 2020” vazhdon ditën e katërt me disa aktivitete sportive

Festivali Olimpik që po mbahet në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës vazhdoi sot me ditën e katërt të aktiviteteve të ndryshme…

​Shenjëtari Drilon Ibrahimi: Në “Tokio 2020” arrita rekord personal dhe shtetëror

Pjesëtari i ekipit olimpik të Kosovës Drilon Ibrahimi e ka përfunduar garën e sportit të shenjëtarisë në Lojërat Olimpike “Tokio…