6 tërmete afër Lushnjes

Gjatë natës në Shqipëri janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter…

Tërmet në Durrës

Një tërmet u regjistrua pak minuta më parë në zonën e Durrësit, lëkundjet e së cilit u ndjenë dhe në…

6 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Sot mbushen 6 vjet nga vizita historike e Papa Françeskut në kryeqytetin shqiptar, Tiranë. Papa qëndroi për rreth 12 orë…

Dy të vdekur në aksidente rrugore në Tiranë e Fier

Dy qytetarë humbën jetën në dy aksidente të ndryshme rrugore në Tiranë dhe Fier në harkun e pak orëve. Aksidenti…

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, dy të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një sherri për motive të dobëta që ndodhi sonte në një lokal në…

Fikret Shatri nis rrugëtimin sfidues 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë

Ish-trajneri dhe tanimë atleti Fikret Shatri është nisur sot për të realizuar rrugëtimin sfidues prej 257 kilometra nga Prishtina në…

​Koronavirusi, vajza e prekur në Shqipëri: Ky virus nuk është shaka

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka postuar videon e një vajze, e cila është e prekur nga koronavirusi, ka një mesazh…

Prej orës 13:00 në rrugë e Shqipërisë vetëm forcat e rendit

Në kushtet e gjendjes së jashtëzakonshme dhe të masave për mospërhapjen e virusit COVID-19, prej orës 13:00 të së shtunës, në…

Ndalohet qarkullimi i transportit ndërurban e automjeteve private Tiranë-Durrës

Policia shqiptare njoftoi se në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, duke e konsideruar si domosdoshmëri marrjen…

​Gjukanoviç përshëndet Kongresin e Partisë Socialiste

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka përshëndetur Kongresin Zgjedhor të Partisë Socialiste, duke theksuar se “Kongresi juaj është…