Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Policia aksion në Tiranë, arrestohen 10 persona brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë nën pranga 10 persona në Tiranë, për vepra të ndryshme penale. Nga specialistët…

​Shqipëria është shpallur Republikë para 96 viteve

Shpallja Republikë e Shqipërisë, për herë të parë në histori, ndodhi më 21 janar 1925, në 5-vjetorin e fillimit të…

Osmani nis takimet në ditën e dytë të vizitës në Tiranë

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, e ka nisur ditën e dytë të vizitës në Tiranë me një takim me kryetarin…

Hoti: Marrëveshjet që nënshkruhen sot e çojnë në një fazë të re bashkëpunimin mes dy vendeve

Hoti nga Tirana: Marrëveshjet që nënshkruhen sot çojnë në një fazë të re bashkëpunimin mes dy vendeve Në Pallatin e…

Hoti pritet me ceremoni shtetërore në Tiranë

Kabineti qeveritar,  kryesuar nga kryeministri Avdullah Hoti ka arritur në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, ku do të mbahet mbledhja…

Sot mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri-Kosovë

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mblidhen në Tiranë, ku do të mbajnë mbledhjen e 7-të të…

6 tërmete afër Lushnjes

Gjatë natës në Shqipëri janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter…

Tërmet në Durrës

Një tërmet u regjistrua pak minuta më parë në zonën e Durrësit, lëkundjet e së cilit u ndjenë dhe në…

6 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Sot mbushen 6 vjet nga vizita historike e Papa Françeskut në kryeqytetin shqiptar, Tiranë. Papa qëndroi për rreth 12 orë…
error: