Lëkundje tërmeti në Tiranë e Durrës

Qyteti i Durrësit është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet. Lëkundja është ndjerë pak minuta më parë dhe ka…

Dita e gjashtë e protestës kundër rritjes së çmimeve në Tiranë

Dhjetëra qytetarë protestuan sot para Kryeministrisë në ditën e gjashtë të protestës kundër rritjes së çmimit të ushqimeve dhe hidrokarbureve…

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, dyshohet për viktima

Tre persona dyshohet se kanë mbetur të plagosur me armë zjarri këtë pasdite në Tiranë. Përplasja e armatosur raportohet të…

Tirana feston Vitin e Ri 2022, mes spektaklit të fishekzjarrëve dhe muzikës

Festa e pritjes së Vitit të Ri në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, ka kulmuar në orën 24:00 të mbrëmjes së…

Rama: “Ballkani i Hapur” fillimi i një epoke të re në rajon

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, marrëveshjet e sotme që pritet të nënshkruhen në kuadër të “Ballkanit të Hapur” i ka…

Reshje shiu dhe stuhi gjatë gjithë ditës, kjo është gjendja në Tiranë

Sot në Tiranë ka pasur shira të vazhdueshëm, ku herë-herë kanë qenë me intensitet të lartë.  Institucioni i Prefektit të…

Shi dhe erë e fortë në Tiranë, probleme me energjinë elektrike në disa zona

Moti i keq me reshje shiu dhe erë ka shkaktuar sot probleme në rrjetin e shpërndarjes në disa zona të…

49 vite nga Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe

Sot bëhen 49 vite kur hapi punimet Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe. Në Kongresin e Drejtshkrimit të 20 nëntorit…

Presidentja e Komisionit Evropian nis vizitën në Tiranë, pritet nga kryeministri Rama

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka nisur nga Tirana turin e saj Ballkanik. Ajo është pritur me…

7 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Sot bëhen 7 vjet nga vizita historike e Papa Françeskut në kryeqytetin shqiptar, Tiranë. Papa qëndroi për rreth 12 orë…