​Krasniqi në Tiranë: Intensifikimi i bashkëpunimit Kosovë – Shqipëri duhet të jetë prioritet shtetëror

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi gjatë vizitës së tij zyrtare në Shqipëri ka takuar sot Kryetaren e…

Tiranë, në gjendje të dehur, 30 vjeçari hidhet nga kati i dytë i banesës

Një 30 vjeçar në gjendje të dehur dyshohet se është vetëhedhur nga kati i dytë i banesës ku banonte. Për…

Për herë të parë, Tirana feston me paradën “Retro Christmas”

Është rikthyer në Tiranë vikendin që lamë pas parada e mjeteve historike “Retro Christmas”. Parada e mjeteve retro shëtiti në…

Shfrytëzonte bashkëshorten për prostitucion, arrestohet 26-vjeçari

Një 26 vjeçar me inicialet V. Gj., është arrestuar në Tiranë, pasi shfrytëzonte bashkëshorten për prostitucion, duke ushtruar dhunë ndaj…

E rëndë në Tiranë, merr flakë një shtëpi dhe vdes e moshuara që jetonte e vetme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Shkozë, në afërsi të shkollës “Androkli Kostollari”. Një shtëpi është…

31 vjet nga Lëvizja Studentore e dhjetorit

Natën e 8 dhjetorit 1990, rreth 300 studentë nisën atë që më vonë u quajt Lëvizja Studentore 90-tës. Ata të…

Albana Fico emërohet drejtoreshë e Përgjithshme e QSUT-së në Tiranë

Albana Fico është emëruar drejtoreshë e Përgjithshme e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Lajmi u bë i ditur…

Në Tiranë promovohet monografia “Yje mbi dafina” kushtuar 21 policëve të Kosovës të rënë në detyrë

Në Muzeun e Historisë Kombëtare në Shqipëri është hapur ekspozita për promovimin e monografisë “Yje mbi dafina”. Libri i autores,…

Aksident në Tiranë, dy persona ndërrojnë jetë

Përplasen dy automjete te 21 dhjetori, vdesin dy persona Dy automjete janë përfshirë në aksident në të gdhirë të mëngjesit…

​Merkel sot qëndron për vizitë në Shqipëri

Kancelarja Angela Merkel do të qëndrojë sot për një vizitë në Tiranë, ku ajo do takohet fillimisht me kryeministrin e…