Trepça fiton Superkupën Mbarëkombëtare, shkatërron Tiranën

Pasi që në gjysmëfinale mposhti kampionin e Kosovës në basketboll, Yllin, klubi i Trepçës ka arritur sot që të fitojë…

Tirana dhe Trepça përballen sonte në finalen e Kupës Mbarëkombëtare

Sonte zhvillohet finalja e Superkupës Mbarëkombëtare mes Tiranës dhe Trepçës. Përballja do të zhvillohet në palestrën “Minatori” të Mitrovicës nga…

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Një lëkundje tërmeti është regjistruar pak minuta më parë në zonën e Tiranës. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.4 Rihter…

Rikthehet Maratona e Tiranës

Maratona e Tiranës rikthehet këtë vit me edicionin e gjashtë të saj, ku tanimë mund të konsiderohet si ngjarja më…

Tirana, qyteti me koston më të lartë të jetesës, Kukësi e Dibra më të lirat në Shqipëri

Shpenzimet e familjeve shqiptare u rritën me 1.3% vitin e kaluar krahasuar me vitin 2020. Sipas institutit të Statistikave, vlera…

Derbi i madh edhe në Superligën e Shqipërisë, përballen Partizani-Tirana

Një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe e luftuar pritet të zhvillohet sot edhe në Superligën e Shqipërisë në futboll. Aty do…

Presidenti i FIFA-s mbërrin në Tiranë – foto

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino së bashku me delegacionin e tij ka mbërritur para pak çastesh në Tiranë, ku edhe…

​Tetë vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Sot bëhen tetë vjet nga vizita historike e Papa Françeskut në kryeqytetin shqiptar. Papa qëndroi për rreth 12 orë në…

Kurti flet për takimin me Ramën: Tri temat që diskutuam

Kryeministri Albin Kurti, gjatë konferencës së sotme për media, është pyetur edhe rreth takimit të së martës në Tiranë me…

NATO dënon sulmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë

NATO ka dënuar sulmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë. Përmes një postimi në Twitter kreu i aleancës, Jens Stoltenberg shprehet…