​Tirana dhe Vllaznia marrin pikët e para në së edicionin e ri të Superligës së Shqipërisë

Superliga e Shqipërisë e cila hapi sezonin e ri 2021/22 të premten me ndeshjen ndërmjet Teutës dhe Partizanit dhe e…

39 thika të konfiskuara dhe një i arrestuar në aksionin e policisë në Tiranë

Policia e Shtetit shqiptar gjatë një aksioni për kapjen e drogës ka arrestuar sonte personin me inicialet H.M. (44) me…

Afganët në Shqipëri, Xhaçka: Detyrim të ndihmojmë aleatët

Në orët e para të ditës së premte kanë mbërritur në Shqipëri 121 qytetarët e parë afganë që do të…

Përvjetori i vdekjes së Marigo Pozios

Marigo Pozio (mbiemri i vajzërisë Poçi), lindi në Hoçisht të Korçës më 1878 dhe u vendos në Vlorë më 1904.…

​23 vjet nga rënia heroike e Skënder Haxhi Çekut

Sot mbushen 23 vjet nga rënia heroike e dëshmorit gjeneral Skënder Haxhi Çekut. Skënder Çeku u lind më 1 janar…

Bie nga lartësia një person në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 14:50, te pallati me “Shigjeta” në Tiranë. Policia bën të ditur se…

Falsifikuan biletat e autobusit dhe fshehën të ardhurat, prokuroria e Tiranës kërkon ta çojë çështjen në gjyq

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar të çojë në gjyq çështjen me të pandehur për fshehje të të ardhurave shtetasit Erisa…

Dua Lipa në Tiranë, Rama: Ka kapur qiellin e botës muzikore s’ka nevojë për asnjë koment

Këngëtarja e njohur shqiptare e me famë botërore, Dua Lipa po qëndron sot në Tiranë, ku është pritur nga Kryeministri…

Hidhet nga lartësia 64-vjeçari në Tiranë

Një person i moshës rreth 64-vjeç është hedhur nga lartësia rreth orës 19:00, në rrugën “Njazi Meka” në Tiranë. Policia…

Kapet 20-vjeçari duke vozitur 180 km/orë në rrugën Tiranë- Durrës

Policia e Shtetit shqiptar gjatë 24 orëve të fundit ka pezulluar 57 patentë-shoferë dhe ka arrestuar tetë ngasës të automjeteve…
error: