Mosnjohja e pesëshes së BE-së, qeveria kritikohet për pasivitet

Vazhdimi i qëndrimit refuzues të njohjes së pavarësisë së Kosovës nga pesë vendet e Bashkimit Evropian, shihet si shqetësuese në…

​AAK pretendon se nëntë ambasadorë të Kosovës janë të jashtëligjshëm

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pretendon se ka pasur shkelje ligjore në përzgjedhjen e ambasadorëve të Kosovës në nëntë shtete.…

“Dy persona votuan përmes telefonit”, sërish përplasje për rekomandimin e Rekës për konsull në Nju Jork

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj e ka kritikuar partinë në pushtet duke thënë se…

​Kadrijaj: Kurti po vazhdon kapjen e shtetit, Reka u rekomandua jashtëligjshëm për konsull

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, adreson akuza ndaj Qeverisë Kurti se po vazhdon të kap shtetin…

​Opozita kritikon Kurtin për dialogun: Po vepron në kundërshtim me agjendën që duhet të ketë Kosova

Partitë opozitare në Kosovë kritikojnë kryeministrin Albin Kurti se po vepron në kundërshtim me agjendën që duhet të ketë Kosova…

Deputetja e AAK kërkon më shumë lobim te shtetet skeptike për vizat

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj ka kërkuar më shumë lobim dhe avokim nga institucionet e Kosovës…

Kadrijaj: Anulimi i konkursit në KEK meritë e mediave dhe opozitës

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka mirëpritur anulimin e konkursit në KEK, i cili së fundi ishte përfolur se ishte…

Kadrijaj: Përfshirja e ambasadorit Berisha në shitblerjen e energjisë tregon pse po kundërshtohen hetimet në energji

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj ka deklaruar se rasti i ambasadorit Martin Berisha dhe dyshimet se…

Deputetja e AAK-së: Aplikimi i Kosovës për anëtarësim këtë vit në BE vetëm ëndërr e Kurti

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj po e sheh vetëm si ëndërr të kryeministrit Albin Kurti, pretendimet…

​Bislimi dhe Petkoviq pritet të takohen javën e ardhshme në Bruksel

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq do…