BE-ja thotë se ka ngrirë asete ruse në vlerë rreth 17 miliardë euro

Bashkimi Evropian ka ngrirë asete ruse me vlerë rreth 17 miliardë euro, që kur Moska pushtoi Kievin në shkurt, tha…

Baerbock bën thirrje për sanksione të reja ndaj Iranit

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka bërë thirrje për sanksione të reja ndaj Iranit, pas një aksioni të dhunshëm…

Kurti dhe Nagavci bëjnë thirrje të ndërpritet greva dhe të fillojë mësimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë e Inovacionit, Arbërie Nagavci, kanë bërë thirrje që të…

​Para takimit në Bruksel, PSSP Ziadeh bën thirrje për angazhim konstruktiv në procesin e dialogut

Në prag të takimit të nivelit të lartë në mes të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përfaqësuesja e Sekretarit të…

​Rizvanolli bën thirrje për kursim të energjisë elektrike

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rzvanolli ka thënë se Evropën po e pret një dimër i vështirë sa i përket energjisë…

​Guterres: Të ndalen operacionet ushtarake në centralin bërthamor në Zaporizhzhia

Shefi i OKB-së, Antonio Guterres, ka bërë thirrje për përfundimin e operacioneve ushtarake rreth centralit më të madh bërthamor në…

​PDK fton të gjithë deputetët ta votojnë nesër Projektligjin për trustin

Partia Demokratike e Kosovës përmes një konference për media sërish ka kërkuar nga deputetët e të gjitha partive politike që…

​“Pash Zotin mos gjuaj bërllok”, po del të jetë thirrje e qëlluar për mitrovicasit

Thirrjen ndaj qytetarëve për të mos hedhur mbeturina vend e pavend rrugëve të qytetit të Mitrovicës, dikush po e bënë…

Gazetari me prejardhje ruse: Është koha e fundit që Ukraina të njohë Kosovën

Sergej Sumlenny, gazetari i lindur në Gjermani dhe me prejardhje ruse, sërish i ka bërë thirrje Qeverisë së Ukrainës që…

​Sekretarja amerikane e Thesarit bën thirrje për më shumë presion financiar ndaj Moskës

Sekretarja e Thesarit e SHBA-së, Janet Yellen raportohet se do të anashkalojë seancat e takimit të financave të G20 të…