Armë e thika, konfiskohen në shtëpinë e ferizajasit që kërcënoi me armë gruan dhe fëmijët e tij

Është arrestuar një person në Dubravë të Ferizajt, pasi kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe pesë fëmijëve të tij. Madje…

Azilkërkuesit grabisin një azilkërkues tjetër në Prishtinë

Një shtetas Algjerian ka raportuar se duke ecur në rrugë është sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar meshkuj, po ashtu…

Arrestohet ferizajasi, kërcënoi me thikë dy vëllezërit e tij

Një person ka kërcënuar me thikë dy vëllezërit e tij në Ferizaj. Ata jetonin në një shtëpi të përbashkët. Për…

Hyri në banës dhe tenton ta godas me thikë

Një person është arrestuar në Ferizaj, pasi që i njëjti kishte hyrë në banesën e viktimës mashkull kosovar dhe kishte…

Theret me thikë një i mitur në Prizren

Një i mitur është dërguar në Spitalin e Prizrenit nga kalimtarët e rastit, pasi që njëjti kishte plagë të rënda…

​Rrahje në Podujevë, përdoren thika e mjete të forta

Rrahje në Podujevë, përdoren thika e mjete të forta Pasditen e së mërkurës dy persona në rrugën “Xhemajl Mustafa” në…

Therret me thikë një i mitur në Prishtinë

Një i mitur ka pranuar trajtim mjekësor, pasi që i njëjti është sulmuar fizikisht me thikë nga i dyshuari i…

Theret me thikë një 17-vjeçar në Prishtinë

Një person ka marrë plagë fizike si pasojë e therjes me thikë sonte në rrugën “Agim Ramadani” në kryeqytet. Lajmi…

Tentim vrasje në Prishtinë

Një konflikt fizik ka ndodhur mbrëmë në një lokal në Prishtinë, me ç’ rast tre persona të dyshuar kanë sulmuar…

Nën kërcënimin e thikave, dy femrave në Prishtinë u grabiten telefonat

Dy femra kanë raportuar në Policinë  e Kosovës, se nën kërcënimin e thikave u janë grabitur telefonat celularë nga persona…