Gërvishi vetën me thikë dhe raporton rrejshëm se ishte sulmuar

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që i njëjti ka raportuar për një rast lëndim trupor të shkaktuar ndaj…

Tentim vrasje me thikë, katër vjet burgim për të akuzuarin

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka shpall aktgjykim dënues ndaj të pandehurit L.A. shtetas i Republikës së Kosovës, i akuzuar sipas…

Një i therur me thikë si pasojë e përleshjes fizike në Prishtinë

Sonte rreth orës 21:30, në rrugën “Ilir Konushevci” në Prishtinë, ka ndodhur një përleshje fizike në mes të disa personave,…

​Libanezi therë me thikë marokenin në Prishtinë

Një maroken është therur me thikë nga një libanez në Prishtinë. Të njëjtit i është grabitur çanta nga i dyshuari.…

Një person tenton t’i sulmojë me thikë familjarët e tij në Podujevë

Një person në Podujevë ka tentuar t’i sulmojë me thikë familjarët e tij. Policia ka njoftuar se thika e cila…

Një 13 vjeçar theret me thikë në Prishtinë

Një i mitur është arrestuar dje në mesditë në Prishtinë, pasi për shkaqe të panjohura me një mjet të mprehtë…

Theret me thikë një 58 vjeçar në Mitrovicë

Një person është therur me thikë në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë në mëngjesin e së premtes. Zëdhënësi i Policisë…

Arrest shtëpiak për të miturën që goditi me thikë një person

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të miturit L.K., për shkak të dyshimit të bazuar…

​Përleshje me thika në Gjilan, një i mitur pëson lëndime

Policia në Gjilan ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, njëri prej të cilëve i mitur, pasi që të njëjtit…

Theri me thikë taksistin dhe i morri para, një muaj paraburgim për të pandehurin

Gjykata Themelore në Prizren, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të…