Avokatja e Hagës: Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, njëherësh ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të…

Thaçi falënderon SHBA-në për ndihmat rreth pandemisë COVID-19

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur mirënjohjen e tij për Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndihmën shtesë prej…

Foreign Policy: Trump po nxit kaosin në Kosovë në kohën më të keqe të mundshme

Një krizë politike e inkurajuar nga Shtetet e Bashkuara kërcënon të përkeqësojë shpërthimin e koronavirusit, thuhet në një analizë të…

Fillon takimi Thaçi-Haradinaj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon konsultimet me partitë politike të përfaqësuara në Kuvend, për hapat që duhet të…

Abazi kundër Thaçit: Vendimi i Qeverisë në pajtim me Kushtetutën

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës Haki Abazi ka arsyetuar masat e Qeverisë së Kosovës për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve.…

Thaçi propozon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë

Pas 19 rasteve të identifikuara me pandeminë, i njohur si koronavirus, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i ka…

Qeveria kundër shpalljes se gjendjes së jashtëzakonshme

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Haki Abazi gjatë konferencës që është duke e mbajtur, tha se Qeveria është kundër kërkesës…

Presidenti Thaçi i propozon Kuvendit të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi në një konferencë të mbajtur sonte pas takimit të Këshillit të Sigurisë, ka deklaruar se…

​Presidenti Thaçi thërret takim të Këshillit të Sigurisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thirrur për sonte takim të Këshillit të Sigurisë, për të biseduar për gjendjen dhe…

​Thaçi: Institucionet tona janë të përgatitura të përballen me çdo situatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke e komentuar situatën e krijuar nga koronavirusi, ka thënë se të bashkuar do ta…