Prizreni 16 fiton ndeshjen ndaj Teutës, renditet i treti në Ligën Unike

Ka përfunduar ndeshja mes klubit të basketbollit Prizreni 16 dhe atij të Teutës, përballje kjo e vlefshme për vendin e…

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë/Teuta pret në shtëpi Laçin

Kupa e Shqipërisë rikthehet sot me vetëm një ndeshje tejet interesante, e vlefshme kjo për fazën e gjysmëfinales. Me fillim…

​Liga Unike/ Teuta triumfon ndaj Kamzës

Teuta ka shënuar fitore ndaj Kamza Basket me rezultat 86:65 (24:14, 22:19, 19:14, 21:18), në xhiron e 11-të të Ligës…

Superliga e Shqipërisë, derbi mes Vllaznisë dhe Teutës

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me dy ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 20. Me fillim nga…

Teuta mposht Skënderbeun, vazhdon në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

Ka përfunduar ndeshja e kthimit mes skuadrës së Teutës dhe asaj të Skënderbeut, ku nikoqirët kanë shënuar fitore dhe kanë…

Superliga e Shqipërisë, ndeshje interesante mes Teutës dhe Partizanit

Superliga e Shqipërisë i rikthehet sot aksionit, ku në kuadër të xhiros së 19 do të kemi disa ndeshje tejet…

Kupa e Shqipërisë/Teuta e mposht Skënderbeun

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Skënderbeut dhe asaj të Teutës, e vlefshme kjo për ndeshjen e parë të çerekfinales…

Superliga e Shqipërisë, Laçi fiton derbin kundër Teutës

Kanë përfunduar dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Shqipërisë, ku kemi disa rezultate tejet interesante. 90’ minuta…

​Tirana mposht Teutën dhe vazhdon kryesimin në Superligën e Shqipërisë

Me fitoren e Tiranës ndaj Teutës me rezultat 2-1 është mbyllur edhe xhiro e 14-të e Superligës së Shqipërisë në…

Superliga e Shqipërisë, spikat ndeshja mes Dinamos dhe Teutës

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me dy ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 12 të sezonit 2021/22. Të…