Partitë politike njëzëri: Asnjë kompromis në marrëveshjen finale me Serbinë

Mospranimi i asnjë kompromisi të ri me Serbinë i ka bashkuar partitë politike parlamentare. Pozitë dhe opozitë shprehën njëzëri se…

LDK për 100 ditët e qeverisjes Kurti: Ka mohim të premtimeve dhe mungesë të dijës

Lidhja Demokratike e Kosovës në prag të 100 ditëshit ka kritikuar Qeverinë Kurti për keqmenaxhim dhe mungesë të dijës në…

​Philips: Vetëm SHBA ka kapacitetin për të obliguar marrëveshjen finale me Serbinë

Drejtori i Institutit për të Drejtat e Njeriut dhe Paqes në Universitetin “Columbia” të Nju Jorkut, David Philips, ka deklaruar…

Paralajmërohet shfuqizimi i qarkores që pamundëson aplikimin në organizata ndërkombëtare

Qarkorja e lëshuar vitin e kaluar nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, e cila pamundëson aplikimin e gjitha…

Sahatqija: Po presim programin qeverisës, LDK do ta rikthejë votën

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin ende nuk e ka bërë të ditur programin qeverisës përçka po kritikohet…

Kurti jep shenja që s’do ta zbatojë marrëveshjen e Uashingtonit, pritet të sqarohet në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë shenja që s’do ta zbatojë marrëveshjen e Uashingtonit, ani pse ditë më parë…

LDK kërkon kundërshtim të “non paper” thotë se e rrezikojnë kushtetutshmërinë e Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po kërkon që Qeveria e Kosovës të jetë e përgatitur dhe të ketë qasje serioze…

LDK kërkon nga Kurti agjendë të qartë karshi dialogut me Serbinë

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon qasje më proaktive dhe përgatitje serioze të qeverisë së Kosovës karshi dialogut e jo…

Sahatqija: Do të jetë nderë t’i shërbej Kosovës

Teuta Sahatqija pasi është emruar në postin e zëvendësministres në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, ka falenderuar kryeministrin…

Teuta Sahatqija kryen misionin në Nju Jork, emërohet zëvendësministre e Jashtme e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka emëruar Teuta Sahatqija në postin  e zëvendësministres së Jashtme dhe Diasporës. Pas katër vjet…
error: