​Formohet komisioni për vlerësimin e fizibilitetit për rrugën Prizren-Tetovë

Qeveria e Kosovës ka formuar komisionin për vlerësimin e fizibilitetit për rrugën Prizren-Tetovë. Kjo rrugë nga ministri i Infrastrukturës, Liburn…

Në Tetovë sot marshohet në nder të viktimave nga zjarri në spitalin modular

Në rrjetet sociale”, Ballistët kanë bërë të ditur se pas namazit të Xhumasë në ora 13:30 nga sheshi Iliria do…

Zjarrfikësi tregon për intervenimin në spitalin modular të Tetovës: Prioritet i yni ishte t’i nxjerrim pacientët më shpejtë

Uka Aliti nga Njësiti Zjarrfikës i Tetovës ka thënë se derisa kanë intervenuar mbrëmë në spitalin modular të Tetovës, prioritet…

Pas tragjedisë në Tetovë, Manastarliu telefonon ministrin Filipçe

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes në Shqipëri, Ogerta Manastarliu i ka ofruar mbështetje Komunës së Tetovës pas rastit tragjik që…

Kosova ofron kapacitetet e FSK-së për tejkalimin e tragjedisë në Tetovë

Pas tragjedisë në Tetovë, Kosova ka ofruar gjitha kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës për t’i mbështetur në menaxhimin…

Për tragjedinë në Tetovë reagon edhe Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar lidhur me rastin tragjik që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në spitalin modular…

Osmani: Bashkëndjejmë me familjet që humbën të afërmit nga shpërthimi në spitalin modular në Tetovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ngushëlluar familjet, presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski dhe kryetaren e Tetovës, Teuta…

Zjarri ka kapluar spitalin modular në Tetovë, raportohet për viktima

Para pak çastesh ka ndodhur një shpërthim tek spitali modular i Tetovës. Alsat ka arritur të sigurojë një video ku…

Nesër fillon vaksinimi masiv në Tetovë

Nga e marta duke filluar nga ora 08:00 deri 20:00, për çdo ditë, do të bëhet vaksinimi masiv i qytetarëve…

COVID-19, shtohet numri i të infektuarve nga dasmat në Tetovë

Rritet numri i vatrave të infektimeve në familje në rajonin e Tetovës. Shkak për këtë, sipas mjekëve, janë dasmat dhe…
error: