Dhjetë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Dhjetë raste me COVID-19 janë regjistruar sot në Kosovë nga 2 mijë e 288 mostra të testuara, ndërkohë që nuk…

Qytetarët që udhëtojnë nga Gjermania në Kosovë dhe anasjelltas detyrohen të testohen me COVID-19

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar qytetarët për udhëzimet që duhet ndjekur gjatë udhëtimit nga Gjermani në Kosovë dhe…

Mustafa për çmimet e testeve COVID: Institucionet të reagojnë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kërkuar nga institucionet përgjegjëse që të ndërmarrin veprime konkrete rreth çmimeve të testimeve për…

Kollçaku kërkon nga Qeveria të jap përgjegjësi për testimin e qytetarëve në laboratoret private

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollaçaku, ka kërkuar nga qeveria që të jap përgjegjësi…

Brenda ditës, 4.8 milionë banorë në Kinë testohen për COVID-19

Javëve të fundit, Kina ka rritur numrin e testeve për virusin korona. Në fund të korrikut për çdo ditë janë…

Gjermani, së shpejti testim i detyrueshëm për udhëtarët e kthyer nga vendet me rrezik të lartë

Ministrat e Shëndetësisë të krahinave federale gjermane planifikojnë të vendosin testim të detyrueshëm të koronavirusit për udhëtarët që kthehen nga…

Drita, klubi i radhës që kryen testet për “Covid-19”

Ka filluar testimi i futbollistëve të Superligës për ‘Covid-19’. Ashtu siç kishte paralajmëruar Federata e Futbollit e Kosovës, e cila…

Këto dy skuadra kosovare prite të testohen sot për Covid-19

Gjatë ditës së djeshme ka filluar edhe zyrtarisht testimi i futbollistëve të Superligës për pandeminë e koronavirusit. Ashtu siç kishte…

​E konfirmon FFK, të gjithë futbollistët e klubeve të Superligës do t’i nënshtrohen testit për Covid-19

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin…