Turqi, rritet në 69 numri i të vdekurve nga tërmeti

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir të Turqisë u rrit në 69, njoftoi Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive…

Arrin në 51 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir

​Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë u rrit në 51, njoftoi Agjencia e…

Tërmeti në Izmir, shkon në tre numri i viktimave me origjinë nga Kosova

Rëndohet akoma më shumë bilanci i viktimave me origjinë shqiptare nga tërmeti në Turqi. Këtë lajm e ka konfirmuar ambasadori…

Shkon në 37 numri i viktimave të tërmetit në Izmir

Numri i viktimave në tërmetit në Izmir të Turqisë ka shkuar në 37. Tërmeti me madhësi 6.6 në Detin Egje…

Erdogan falënderon Shqipërinë, Kosovën dhe vendet e tjera për solidarizimin pas tërmetit

​Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan falënderoi sot Shqipërinë dhe vende të tjera, si Kosovën, Maqedoninë e Veriut, për gatishmërinë…

Tërmeti i fuqishëm në Izmir, konfirmohen dy viktima nga Kosova

Dy persona me origjinë nga Kosova ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra pas rrëzimit të ndërtesës si rrjedhojë…

Regjistrohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Turqi

Viktima e parë shqiptare është nxjerrë nga rrënojat e ndërtesës pas tërmeti të fuqishëm në Izmir të Turqisë. Ambasadori i…

BE, NATO dhe OBSH ofrojnë ndihmë për Turqinë dhe Greqinë pas tërmetit

BE, NATO dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ofruan sot ndihmën e tyre për Turqinë dhe Greqinë, pas tërmetit të…

Paniku vijon pas tërmetit në Turqi, qytetarët mbushin rrugët

Pamje të ngjashme me ato që ndodhen pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar në Shqipëri janë shpërndarë…
error: