Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Dy lëkundje të lehta tërmeti, ndjehen edhe në Tiranë

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Durrës, Tiranë e zonat përreth. Tërmeti i parë është regjistruar…

Tërmet në Austri

Një tërmet me fuqi 4.2 sipas Rihterit tronditi Austrinë sonte rreth orës 18:25, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e…

Tërmet me magnitudë 8.1 në Zelandën e Re, qindra njerëz largohen pas alarmit për cunami

Një tërmet me magnitudë 8.1 ballë u regjistrua në brigjet e Zelandës së Re, 960 kilometra nga Tonga dhe në…

Tërmet i fuqishëm në Zelandë të Re, alarm për cunami

Një tërmet me fuqi 6.9 sipas shkallës Rihter tronditi Zelandën e Re sot, njoftoi Instituti Gjeofizik Amerikan, duke deklaruar se…

Tërmet i ri në Greqi

Një tërmet i ri me fuqi 5.2 të shkallës Rihter goditi Greqinë sot, dhe sipas mediave lokale, tërmeti ndodhi në…

Tërmet në Greqi, ndihet edhe në Shqipëri

Një lëkundje e magnitudës 5.9 sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare (EMSC), është regjistruar pak minuta më parë në Greqi në orën…

Tërmet në afërsi të Izmirit

Një tërmet me fuqi 4.7 të shkallës Rihter goditi sot rajonin e Karaburun në provincën turke të Izmirit në bregdetin…

​Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.4 shkallë sipas Rihter ka rënë në orët e para të mëngjesit në Shqipëri. Epiqendra e…

Tërmet i fuqishëm në Indonezi, raportohet për viktima

Një tërmet i fuqishëm goditi ishullin e Sulawesi në shtetin e Indonezisë duke shkaktuar dhjetëra viktima, të plagosur dhe dëme…

Tërmet në Itali, ndjehet edhe në Milano

Pas Kroacisë edhe Italia është goditur nga një tërmet i fortë. Sipas autoriteteve në Itali tërmeti ishte me madhësi 4.4,…
error: