Tensione në Kuvend, Gashi deputetit të LVV-së: Largohu, baju prej këtu

Diskutime të ashpra janë zhvilluar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës. Dështimi i miratimit të marrëveshjes ndërkombëtare për…

Stoltenberg: Ka pasur rritje të tensioneve në Kosovë e BeH, NATO do të vazhdojë ta promovojë stabilitetin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg thotë se kohët e fundit ka pasur rritje të tensioneve të në Kosovës…

​Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje…

Tensione mes Sveçlës e Berishës, dështon raportimi i ministrit dhe drejtorit të policisë

Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Svecla dhe drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti  të…

Eurodeputetët kërkojnë zhbllokim e pikës kufitare në Jarinje dhe Bërnjak

Deputetët e Parlamentit Evropian i kanë kërkuar Kosovës dhe Serbisë që të gjejnë urgjentisht një zgjidhje paqësore dhe të qëndrueshme…

Gërvalla për reciprocitetin: Tensioni i shkaktuar duhet të shihet si veprim i njëanshëm i Serbisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë (MPJD), Donika Gërvalla është takuar me homologun e saj slloven, Anze…

​KMDLNJ: Tensioni i panevojshëm në Kamenicë, komuna ka përgjegjësi për arsim

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar ndaj situatës në Shipashnicë të Poshtme të…

​Banorët e Shipashnicës bllokojnë hyrjen e shkollës, policia përdor sprej

Banorët e fshatit Shipashnicë e Poshtme e Komunës së Kamenicës kanë bllokuar këtë të diele hyrjen e shkollës, kjo me…

Tensione mes deputetëve të PDK-së dhe VV-së, ndërprehet seanca e Kuvendit

Pas tensioneve mes deputetëve të PDK-së dhe të Vetëvendosjes dhe Listës “Guxo” që u krijua nga me ministren e Punëve…

Kina urdhëron SHBA të mbyllë konsullatën në Chengdu

Kina ka urdhëruar mbylljen e konsullatës amerikane në qytetin jug-perëndimor të Chengdu, si një akt i fundit në vazhdën e…
error: