Lekaj i reagon Durmishit: S’kam nënshkruar asnjë kontratë për tenderin për mirëmbajtjen e urave

Ish-ministri i Infrastrukturës, tani deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka reaguar ndaj deklaratave…

Durmishi dorëzon në Speciale tenderin për mirëmbajtjen e urave

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka deponuar një dosje në Prokurorinë Speciale, ku pretendohet se kanë…

​Kërkohet nga Ministria e Punës që të tërheq tenderin që la pa punë 400 punëtorë

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat (SPSPK) ka kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) që të…

​Azemi: Shqetësuese, MPMS largoi nga puna 400 punëtorë

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat (SPSPK) ka kundërshtuar vendimin e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) që të…

​Durmishi: Me anulimin e tenderit për mirëmbajtjen e rrugëve i kursyem 22 milionë euro

Me anulimin e tenderit për mirëmbajtjen e rrugëve Ministria e Infrastrukturës ka arritur të kursejë rreth 22 milionë euro. Kështu…

Anulohet tenderi 44 milionë eurosh për mirëmbajtjen e rrugëve

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI)ka anuluar tenderin me vlerë 44 milionë euro,  për mirëmbajtjen verore dhe dimërore…