​Moti sot

Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot. Pritet të ketë pak vranësira të cilat vende-vende do të…

​Moti sot

Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 …

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë kryesisht mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë celsius,…

​Mot me shi në Shqipëri

Territori shqiptar përgjatë gjithë 24-orëshit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të shpeshta duke rrezikuar shira lokalë…

Parashikimi i motit

Sot pritet të mbajë kryesisht mot me diell, me vranësira të shpërndara.  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që temperaturat minimale…

Fundjava me të reshura shiu dhe bubullima

Fundjava do të jetë me mot më jostabil, me të reshura shiu dhe bubullima. Kurse, në fillim të javës së…

Moti kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Sipas…

​Moti sot me diell, këto janë temperaturat

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët do të vazhdojë të mbajë edhe sot e nesër. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…

Moti sot me diell, këto janë temperaturat

Moti sot do të jetë me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin…

Moti për sot

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka…