Moti sot, diell e vranësira

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Vranësirat gjatë ditës vende-vende mund të…

Mot me diell dhe vranësira

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në…

Sot, dita më e nxehtë e javës së fundit të korrikut

Mot kryesisht me diell dhe vapë pritet të mbajë sot në vendin tonë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, kjo (e…

Temperatura pritet deri në 45 gradë Celsius në disa rajone në Greqi

Faza e dytë e valës së të nxehtit të vazhdueshme që filloi të premten po pushton Greqinë të shtunën, ndërsa…

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell. Në vlerat e temperaturave ekstreme nuk parashihet të ketë…

Mot me diell e temperatura të larta

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell, ndërsa temperaturat do të arrijnë deri në 37 gradë Celsius.…

​Kurti pas takimit me Lajçakun në Greqi: Moti ishte shumë më i nxehtë se diskutimi ynë

Kryeministri Albin Kurti është takuar me emisarin e Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak në Greqi në kuadër të Simpoziumit SYM. Kreu…

Temperaturat në vendet urbane deri në 40 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33- 37…

Moti sot

Edhe sot (e premte) në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vapë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës,…

Moti sot

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vapë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale…