Temperaturat sot në Kosovë, më së nxehti në Gjakovë dhe Kamenicë

Sot temperaturat maksimale të regjistruara nëpër disa qendra meteorologjike të rrafshit të Kosovës dhe Dukagjinit ishin në Gjakovë 38.4 gradë…

Moti sot, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Moti i nxehtë vazhdon të mbajë edhe gjatë kësaj të enjte në Kosovë. Ndonëse pasdite do të ketë reshje shiu…

Moti sot i nxehtë, temperaturat deri në 37 gradë Celsius

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë i nxehtë. Temperaturat do të shkojnë deri në 37 gradë Celsius. “Nga…

​Moti gjatë pesë ditëve në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me…

Moti i nxehtë, temperaturat deri në 37 gradë Celsius

Moti i nxehtë do të mbajë edhe sot në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat maksimale…

​Mot i nxehtë, temperaturat deri 37 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Sipas…

Sot mot me diell

Gjatë ditës së sotme në Kosovës do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…

​Moti për sot

Edhe gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Kjo situatë meteorologjike do të krijoj kushte…

Temperaturat për dy ditët e ardhshme

Gjatë së premtes do të mbahet mot me diell dhe vranësira kalimtare. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se temperaturat…

Moti sot, temperaturat minimale -13 gradë Celsius

Gjatë së mërkurës në Kosovë do të mbaj mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Instituti Hidrometeorologjik i…