​Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të ketë stabilizim të motit. Mëngjesi parashihet të jetë relativisht i freskët dhe në shumë…

​Moti sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot ( e premte) dhe nesër ( eshtunë) parashihet të mbajë mot i…

​Parashikimi i motit

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht përgjatë relievit malor. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat…

Monitorohet temperatura e ujit në Karaburun-Sazan

Programi për Zhvillimin i Kombeve të Bashkuara, në kuadër të projektit “Përmirësimi i mbulimit dhe menaxhimit efektiv të zonave të…

Të paktën 34 zjarre aktive në Shqipëri

Drejtori i Emergjencave Civile, Haki Çako deklaroi se vetëm në 24 orët e fundit janë fikur mbi 30 zjarre, për…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmwron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjatë pjesës së dytë të…

Në verë ndihemi më të lodhur dhe kemi më pak oreks

Në këtë periudhë të vitit, të gjithë ndihemi pak si të këputur, më të zbrazur nga energjitë dhe më të…

OBSH jep rekomandime se si të mbrohemi në këto ditë të nxehta

Kjo javë është parashikuar se do të jetë me temperatura ekstreme. Madje në disa shtete sikundër në Britani të Madhe…

​IKShPK jep detaje për helmimin në Han të Elezit: Uji të vlohet para përdorimit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), ka dalë me detaje për helmimin në Han të Elezit, derisa ka…

Rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në QKMF për shkak të temperaturave të larta

Është rritur numri i pacientëve që kanë kërkuar trajtim në qendrën kryesore të mjekësisë familjare në Prishtinë. Me rritjen e…