Telekomi i detyrohet ARKEP-it mbi 10 milionë euro

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrtoi të martën Raportin e auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Kompanisë Telekomi i…

Telekomi paguan punëtorë pa shkuar në punë, Rizvanolli: Po mbledhim informata

KosovaPress raportoi një ditë më parë për rreth 150 punëtorë të Telekomit të Kosovës të cilët marrin paga pa shkuar…

Telekomi nuk implementon në tërësi kodin shtetëror, ARKEP e gjobitë 5 mijë euro në muaj

Dhjetë milionë euro është borxhi që Telekomi i Kosovës i ka Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP), ku…

​Balaj për arrestimet në Telekomin e Kosovës: Prokuroria t’i vazhdojë hetimet

Katër persona janë arrestuar paraditen e së martës me dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare në Telekomin e Kosovës. Pas…

Deçani nënshkruan marrëveshje me Telekomin për mbulim të rrjetit mobil në zonat turistike

Komuna e Deçanit ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Telekomin e Kosovës për mbulimin e rrjetit të telekomunikacionit me fibër optik…

​“Qeveria po rrezikon funksionimin e Telekomit”

Nga Telekomi i Kosovës thonë se Qeveria po rrezikon funksionimin e kësaj korporate. Nëpërmjet një komunikate për media thuhet, “Marrëveshja…

Arrihet marrëveshja mes Telekomit dhe Dardafon – zhbllokohen llogaritë

Telekomi dhe kompania Dardafon, me ndërmjetësimin dhe garancinë edhe nga Qeveria e Kosovës, kanë arritur sot marrëveshje për zhbllokimin e…

Punëtorët e Telekomit futen në grevë, përplasen me Tahirin i cili i quajti hajna

Punëtorët e Telekomit të Kosovës kanë hyrë në grevë pas protestës që kanë mbajtur para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.…

​Protestuesit-Zëvendëskryeministrit: Thuaj shefit le të vjen me u taku, se me Vuçiqin takohet

Përreth dy orë punëtorët e Telekomit të Kosovës kanë protestuar para Qeverisë. Në protestë ata dolën pasi që ende nuk…

​Hoti: Në ditët në vijim do të bëhet zgjidhja për zhbllokimin e xhirollogarive të Telekomit

“Shumë shpejtë do të marrë udhë kjo çështje, sapo ka ndodhur ndryshimet. Rruga kushtetuese është e qartë, do të insistoj…