​2 mijë e 140 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Që nga 13 marsi i 2020-ës kur edhe janë paraqitur dy raste pozitive me COVID-19 numri i të infektuarve me…

Mbi 2 mijë të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Gjendja pandemike me Covid-19 në Kosovë vazhdon të mbetet e rëndë. Vetëm gjatë ditës së mërkurë u raportua se nga…

​Mbi një milion viktima në Evropë nga Covid-19, rriten çmimet e vaksinave

Evropa është kontinenti më i prekur në botë përpara Amerikës Latine dhe Amerikës së Veriut. Sipas “France Presse”, që nga…

​1 mijë e 996 të vdekur nga COVID-19

Më 13 mars të vitit që lamë pas Kosova shënoi dy rastet e para pozitivë COVID-19. Prej atëherë e deri…

1 mijë e 906 të vdekur nga COVID-19

1 mijë e 906 qytetarë që nga 22 marsi i vitit të kaluar, në Kosovë kanë vdekur shkak i infektimit…

1 mijë e 731 të vdekur nga COVID-19

COVID-19 që nga marsi i vitit të kaluar e deri më tash mori jetën e 1 mijë e 731 qytetarëve…

Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19

77 mijë e 827 qytetarë në Kosovë janë prekur nga virusi korona prej 13 marsit 2020-të kur edhe ishin paraqitur…

1 mijë e 558 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

65 mijë e 350 persona janë infektuar me COVID-19 në Kosovë që nga 13 marsi, kur edhe janë paraqitur dy…

1 mijë e 544 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Nga 13 marsi në Kosovë 64 mijë e 341 qytetarë janë infektuar me virusin korona. Nga ky virus u shëruan…

Mbi 7 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë 63 mijë e 433 persona u infektuan me virusin korona, që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën…
error: