​Tre të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

Në 24-orët e fundit janë shënuar 1 mijë e 228 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, ndërkohë që tre…

​SHBA-ja regjistron mbi 902 mijë vdekje nga COVID

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi (COVID-19) në SHBA është rritur në 902 mijë e 639, prej të cilëve…

Katër të vdekur dhe 1 mijë e 721 raste të reja me COVID-19

Katër qytetarë kanë ndërruar jetë si shkak i infektimit me COVID19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar…

286 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë kryer 4011 testime, nga të cilat kanë rezultuar…

​Pesë të vdekur dhe mbi 40 të plagosur pas ngjarjes në Wisconsin

Pesë persona kanë vdekur dhe mbi 40 janë plagosur pasi një automjet me shpejtësi të madhe që goditi paradën tradicionale,…

Gjenden dy të vdekur në Shtime dhe Brezovicë

Një person është gjetur pa shenja jete dje në Shtime. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa mjeku…

​Mijëra të vdekur nga tërmeti në Haiti, reagon Osmani

Presidentja Vjosa Osmani reagoi përmes një postimi në Twitter pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Haitin duke lënë të vdekur mijëra…

Ministri i Shëndetësisë në Kroaci: Në mesin e të lënduarve edhe fëmijë

Ministri i Shëndetësisë së Kroacisë, Vili Berosh ka treguar për gjendjen e të lënduarve në aksidentin që ndodhi mëngjesin  e…

​Aksident më të vdekur në Kroaci, flasin nga kompania “Deva Tours”

Mëngjesin e së dielës ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci ku është përfshirë një autobus nga Kosova. Mediat kroate…