Të shtëna me armë zjarri në Skenderaj në ditën e zgjedhjeve, arrestohet 55-vjeçari

Një persona është arrestuar në Skenderaj, meqë kishte shtënë me armë zjarri në sheshin “Adem Jashari”. 55-vjeçari ka shtënë me…

​Sekuestrohet një armë në një aheng familjar në Mitrovicë

Pasditen e së mërkurës është pati të shtëna me armë zjarri në fshatin Koshtovë të Mitrovicë. Për çka policia ka…

Të shtëna me armë pranë bazës ushtarake në ShBA, izolohet zona

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pranë një baze ushtarake në San Antonio të Teksasit në Shtetet e Bashkuara…

Të shtëna me armë zjarri, plagoset një person në Pejë

Në mbrëmjen e së premtes (dje) një person është plagosur në Pejë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e…

Merkel: Racizmi është helm që gjendet në shoqërinë tonë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se racizmi është një helm dhe ky helm gjendet në shoqërinë tonë. Deklarata e…

Mesazhi i autorit të masakrës në Gjermani: Disa popuj duhen shfarosur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Gjermaninë. Një krim brutal ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në qytetin Hanau, ku…

Nëntë të vdekur pas dy sulmeve me armë në Gjermani

Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri…

​Dy të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Prishtinë

Në mbrëmjen e sotme janë plagosur dy persona në Prishtinë nga të shtëna me armë zjarri. Lajmin e ka konfirmuar…