Asnjë evakuim civil në Ukrainë të premten

Ukraina nuk do të hapë korridore humanitare për civilët e bllokuar në zonë lufte sot. Kështu ka bërë të ditur…

​Mot i vranët edhe gjatë dy ditëve në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër dhe të shtunën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale…

​Invazioni rus në Ukrainë, Biden do të udhëtojë në Poloni të premten

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden të premten do të udhëtojë për në Poloni, kjo si…