Ambasadori amerikan: Të arriturat e Kosovës përgjatë 13 viteve të shkurta janë thjeshtë mrekulli

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Jeff Hovenier thotë se Kosova dhe historia e saj nuk…

​Kurti numëron të arriturat e qeverisjes së tij gjatë këtij viti

Kryeministri i Kosovës në konferencën e fundit për këtë vit ka numëruar çështjet për të cilat ka thënë se janë…

Haradinaj për Ramën: Në krejt të arriturat e Ushtrisë së Kosovës ai luajti rol të rëndësishëm

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar komandantin e ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës,…

Ferit Idrizi: Nuk do të ketë mungesë të punëtorëve të kualifikuar në Vushtrri

Kandidati për kryetar të Vushtrrisë, Ferit Idrizi, nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka vizituar punëtorinë metalike “Te Luli”,…

​Mehaj takohen me Esobarin, flasin për të arriturat dhe vizionin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj po qëndron në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe u takua…
error: