Të akuzuarit mohojnë përfshirjen në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Prokuroria i quan grup të organizuar kriminal

Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore të Prishtinës është mbajtur seanca për vazhdimin e  shqyrtimit gjyqësor në rastin penal të…

Të akuzuarit për vrasjen e OIiver Ivanoviqit deklarohen të pafajshëm

Në Gjykatën Themelore në Prishtine në departamentin e krimeve të rënda ka nisur seanca për vazhdimin e shqyrtimit gjyqësor në…

Haxhiu thotë se nuk kanë pranuar kërkesë për të dhënë garanci për të akuzuarit në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se si qeveri deri më tash nuk kanë pranuar asnjë kërkesë për garanci…

​Haxhiu: S’ka kërkesë nga mbrojtja për t’iu ofruar garanci të akuzuarve në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se nuk kanë marrë asnjë kërkesë nga pala mbrojtëse e të akuzuarve në…

Përfundon seanca gjyqësore, Liburn Aliu dhe të akuzuarit tjerë deklarohen të pafajshëm

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka përfunduar seanca e shqyrtimit fillestar në rastin e  ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe…

​Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Katër të akuzuarit për futjen e bombolave të gazit në Kuvendin e Kosovës në shkurt të vitit 2016 ish deputeti…

Vrasja për borxhin 60 mijë euro në Ferizaj, të akuzuarit dënohen me burg dhe gjobë

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka dënuar me 16 vjet burgim të akuzuarin për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje,…

Të akuzuarit në rastin “Veteranët” shpallen të pafajshëm

Të gjithë të akuzuarit në rastin “Veteranët” janë shpallur të pafajshëm. Të akuzuarit janë liruar nga aktakuza në procesin gjyqësor…