Takimi i grupit punues për targat, Lajçak: Pas 6 muajve besoj që do të paraqiten gjetjet konkrete

I ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak ka treguar se sot është mbajtur takimi i grupit punues…

Marrëveshja e reciprocitetit për targat, administrohen mbi 58 mijë stikersa për targa

Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia për Regjistrim Civil dhe Pikat e Kalimit Kufitar në mbarë territorin e Republikës…

Marrëveshja për targa, MPB deri më tani lëshon mbi 6 mijë stikersa

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se zbatimi i marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë…

Situatë e qetë në veri gjatë zbatimit të marrëveshjes për targat

Situata në pikat kufitare Jarinje dhe Bërnjak të cilat lidhin Kosovën me Serbinë, është e qetë dhe procesi i reciprocitetit…

Zëvendëskryeministri Bislimi përplaset me opozitën për marrëveshjen për targat

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, është përplasur me deputetët opozitar për marrëveshjen për targat e automjeteve me Serbinë. Në seancën…

Vendosja e etiketave ngjitëse, qytetarët serbë mirëpresin implementimin e marrëveshjes

Ka nisur sot zbatimi i pikës së dytë të marrëveshjes së Brukselit, sipas së cilës, si Kosova ashtu edhe Serbia…

Policia: Marrëveshja për vendosjen e stikersave në targa po zbatohet në të gjitha pikat kufitare

Policia e Kosovës ka njoftuar se pika dy e marrëveshjes së arritur në Bruksel në mes Kosovës dhe Serbisë që…

Nga sot fillon mbulimi i targave të Kosovës dhe Serbisë me stikera

Nga sot në targat e automjeteve të Kosovës por edhe të Serbisë do të vendosen stikersa për të mbuluar simbolet…

Hyseni i PSD-së: Marrëveshja për targat është kthimi prapa për vendin

Partia Socialdemokrate në aktivitetin e saj simbolik pranë Qeverisë së Kosovës për marrëveshjen e arritur për targat, kanë vendosur afishe…

Prezenca e KFOR-it në veri nuk konsiderohet se do të ndikojë në mandatin e FSK-së

Marrëveshja teknike e arritur këtë të enjte ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve po vlerësohet se është në…
error: