Sveçla: Serbia ka shkelur dakordimin për targat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Serbia e ka shkelur dakordimin për targat. Sipas tij, Policia…

​Dialogu pa progres, pritje më të mëdha në 2023

Dialogu Kosovë-Serbi nuk ka pasur rezultate konkrete as në vitin 2022. Krizat dhe tensionet e njëpasnjëshme mes Kosovës dhe Serbisë,…

Ujku, qeni dhe torishta

Në Kosovë ekziston një shprehje : Qeni i keq ta bjen ujkun në torishtë (vathë). E tashti që ujku na…

​Rama i del në krah Kurtit për marrëveshjen për targat

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbrojtur kreun e ekzekutivit, Albin Kurti pas marrëveshjes për targat të arritur mbrëmjen e…

Kurti: Marrëveshja për targa hap rrugën për bisedime intensive për normalizim të raporteve me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti, sot ka deklaruar se marrëveshja e së mërkurës për targa hap rrugën për bisedime intensive për normalizimin…

Varhelyi: Marrëveshja për targat është e suksesshme për ta shmangur përshkallëzimin

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes së mbrëmshme për targat ndërmjet…

Gjermania e quan lajm të mirë arritjen e marrëveshjes për targat

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për…

Haradinaj e mirëpret marrëveshjen

“Mirëpres arritjen e marrëveshjes për targa”, ka shkruar kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj në Facebook. “Mirëpres arritjen e marrëveshjes për…

Arrihet marrëveshja për targat

Pala kosovare dhe ajo serbe kanë arritur marrëveshje lidhur me targat, ka konfirmuar përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë…

​Kurti jep detaje të reja për takimin në Bruksel: Borrell iu përshtat Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje të reja për takimin e së hënës me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq…