Borrell kërkon konstruktivitet për zgjidhjen e problemit të targave

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell pas arritjes së marrëveshjes për dokumentet, ka kërkuar konstruktivitet nga Kosova dhe Serbia edhe…

MPB jep detaje për regjistrimin e automjeteve nga “PM”, “KM”, “PZ”

Ministria e Punëve të Brendshme, përmes një njoftimi ka sqaruar se regjistrimi i automjeteve të qytetarëve me targa RKS mund…

​Kusari – Lila: Më 1 shtator presim të fillojë zbatimi i masave për letërnjoftime dhe targa

Shefja e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se presin fillim të zbatimit të vendimit për reciprocitet më…

​Nesër fillon zbatimi i reciprocitetit dhe targave, pushteti i konsideron të domosdoshme

Kosova nesër do të fillojë zbatimin e reciprocitetit për letërnjoftime me Serbinë dhe fillimin e regjistrimit me targa RKS për…

Reciprociteti, Bislimi: Serbia po përhap panik përmes mediave të saja të kontrolluara

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës Besnik Bislimi ka reaguar ndaj raportimeve të mediave serbe mbi vendosjen e masave reciproke për…

Peter Stano: Kosova ka të drejtë të heqë targat “KM”

Bashkimi Evropian mbështet vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e targave KM dhe regjistrimin e tyre me RKS. Zëdhënësi…

Qeveria merr vendim për targat, reciprocitet me Serbinë për letërnjoftime

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme elektronike mori vendim të mundësojë regjistrimin e automjeteve me targa RKS për të…

Lajçak fton kryenegociatorët për takim të ri, pas dështimit të marrëveshjes

Emisari special i BE-së Miroslav Lajçak ka thënë se Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur pajtim rreth marrëveshjes për targat…

Mbahet takimi i parë i grupit punues Kosovë-Serbi për targat në Bruksel

Sot në Bruksel u mbajt takimi i parë i grupeve punuese në nivel të ekspertëve për çështjen e targave të…