​E konfirmon Tare: Correa mund t’i bashkohet Interit, ai e dëshiron atë skuadër

Drejtori sportiv i Lazios Igli Tare ka konfirmuar se sulmuesi Joaquin Correa dëshiron të largohet nga Lazio dhe ka mundësi…

​Tifozët e Lazios i shkojnë në restorant Hysajt, kërkojnë takim direkt me të

Një grup i tifozëve ultras të Lazios raportohet se u përballën me Elseid Hysaj, i cili këndoi këngën e famshmë…

Valë shkarkimesh të trajnerëve në Serie-A

Gennaro Gattuso dhe Maurizio Sarri raportohet se janë kandidatë të mundshëm për të pasuar Simone Inzaghin në Lazio. E ardhmja…

Tare reagon edhe njëherë: Qeveria italiane është kundër futbollit

Herën e fundit që Lazio fitonte titullin kampion ishte 20 vite më parë dhe këtë sezon dëshiron të provojë sërish…

Tare: Serie A duhet patjetër të vazhdoj

Futbolli italian është i pezulluar tash e një kohë të gjatë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Igli Tare ashtu…

Igli Tare: Futbolli italian me dyer të mbyllura

Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare dha në Open në Top Channel lajmin e fundit rreth situatës së kampionati Italian.…

Edhe një klub italian vihet pas Vedat Muriqit (FOTO)

Anglia nuk është më destinacioni i vetëm i mundshëm për transferimin e Vedat Muriqit. Lajmet e fundit vijnë nga Italia,…