​Rama i uron mirëseardhje afganëve: Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një statusi në Facebook, i uroi mirëseardhje 121 afganëve të cilët sot mbërritën në…

Kaos në aeroportin e Kabulit, njerëzit bien nga aeroplani (Video)

Trupat amerikane në aeroportin e Kabulit u detyruan të qëllonin me armë në ajër si një formë paralajmërimi, për të…

Kosova, pjesë e deklaratës së përbashkët të komunitetit ndërkombëtar, thirrje për largimin e sigurt të afganëve

Kosova i është bashkuar thirrjeve të komunitetit ndërkombëtar që në Afganistan të ruhet qetësia dhe të sigurohet rendi dhe ligji…