​Kryeministri Kurti takoi kongresisten Slotkin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar në Uashington D.C. me kongresisten Elissa Slotkin, me ç’rast kanë diskutuar për marrëdhënien e…

​Gjukanoviq nis vizitën në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur me nderime të larta shtetërore homologun e tij malazez, Milo Gjukanoviq. Pas takimit,…

Scholz: Prania e Zelensky në samitin e G20 një shenjë e rëndësishme

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka mirëpritur ftesën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky për të marrë pjesë në samitin e G20,…

​Ministrja Haxhiu takoi anëtarët e Komisionit të Venecias, diskutuan për Projektligjin për Byronë Shtetërore

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka pritur në një takim një delegacion nga Komisioni i Venecias, i përbërë nga raportuesit…

Kurti takoi drejtues të kompanive të sektorit të teknologjisë së informacionit në ShBA, i fton të investojnë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar takime me drejtues të lartë të disa kompanive të njohura të sektorit të…

Konjufca priti në takim përfaqësues nga Komisioni i Venecias

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga deputeti Adnan Rrustemi dhe këshilltarët, ka pritur sot në takim…

​Konjufca priti në takim një delegacion të Partisë Socialdemokrate të Zvcirës

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në takim një delegacion të Partisë Socialdemokrate të Zvicrës. Delegacioni i Partisë Socialdemokrate…

Kurti: Vuçiq nuk distancohet nga Millosheviqi e as nga Putini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nuk distancohet nga Millosheviqi e as nga…

​Kurti udhëton drejt Gjermanisë për takimin me Scholz

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Berlin, për takimin bilateral me kancelarin e Republikës Federale Gjermane, Olaf…

Kancelari Scholz sot pret Kurtin e Vuçiqin ndaras

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojnë sot takime të ndara në Berlin…