Kurti për takimin me Lajçak: Ka përmirësim të atmosferës për njohjet, por jo hapa konkret

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka…

​Lajçak pas takimit me Kurtin: U pajtuam për zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të kaluara

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrin Besnik…

​Kurti takohet sot me kryetarët e komunave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në takimin e radhës të përbashkët me kryetarët e Komunave të Republikës së…

​Lajçak pas takimit me Kurtin: Është koha e duhur për progres në dialog me Serbinë

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se tani është koha e duhur për…

Lajçak mbërrin për takim me Kurtin

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Lajçak…

​Lajçak sot në Kosovë

Kryeministri, Albin Kurti, do të takohet sot (e martë) me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Takimi…

Grupi i Miqësisë me Mbretërinë e Bashkuar takohet me delegacionin e Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar

Grupi i Miqësisë me Mbretërinë e Bashkuar i Kuvendit të Kosovës sot është takuar me delegacionin nga Parlamenti i Mbretërisë…

​Takimi i Komisionit për të Drejtat e Njeriut me raportuesin special të OKB-së, pa praninë e mediave

Takimi i anëtarëve të Komisionit parlamentar për të Drejtat e Njeriut me Fabian Salvioli, raportues special i OKB-së për promovimin…

Delegacioni i Kuvendit të Kosovës në KiE takohet me ambasadorët e shteteve anëtare

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së  Kosovës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës po zhvillon takim me ambasadorët e…

​Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë sot takohen në Bruksel

Sot (e mërkurë) në Bruksel do të takohen kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq – nën…