Takimi në Bruksel, Kosova e interesuar për deeskalim dhe zbatim të plotë të marrëveshjes

Depërshkallëzimi i situatës në veri dhe plani i sekuencimit të zbatimit të marrëveshjes së Brukselit dhe të Ohrit, do të…

​Plani 5 pikësh për shtensionin në veri, Kurti: Brukseli ta vlerësojë gatishmërinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paraqitur pesë pika për shtensiomimin e situatës në veri të vendit, përfshirë zgjedhjet e…

​Kurti bisedon me Chollet: Marrëveshja bazë dhe aneksi duhet të zbatohen në tërësi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se ka biseduar me këshilltarin e lartë amerikan Derek Chollet, lidhur…

​Kurti: Nuk do të ketë Republikë Serbe në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se në veri të vendit nuk do të ketë një Republikë Serbe. Ai…

Escobar: SHBA pret propozim konkret nga Kosova për Asociacionin deri më 2 maj

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar tha se pret që të ketë një propozim nga Qeveria…