​Kurti jep detaje të reja për takimin në Bruksel: Borrell iu përshtat Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje të reja për takimin e së hënës me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq…

Kurti takon sot Abdixhikun dhe Haradinajn

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të takojë liderët e opozitës, Lumir Abdixhiku dhe Ramush Haradinaj, për të biseduar…

​Kurti: Targat KS nuk ka nevojë dhe nuk mund të rikthehen më në qarkullim

Në takimin e dytë që zhvilluan në Bruksel më datën 18 gusht 2022 mes Kosovës dhe Serbisë, tema diskutimi kryeministri…

​Kurti shpalos gjashtë pikat: Serbia nuk ishte konstruktive në dialog

Kryeministri Albin Kurti, sot ka folur për herë të parë lidhur me takimin e tij të datës 18 gusht që…

Politologu bullgar nuk përjashton mundësinë për luftë në Ballkan: Serbia dhe Rusia rrezikojnë stabilitetin

Kosova dhe Serbia nuk arritën kompromis në takimin e së enjtes në Bruksel, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, për çka…

​Kurtit i kërkohet të mos bisedojë për reciprocitetin nesër në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nesër do të takohen në Bruksel, me ftesë të…

​Lajçak për takimet në Bruksel: Jemi afër të arrijmë marrëveshje për disa çështje

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka folur takimeve të fundit të dialogut që u…