12 ditët e Kurtit në SHBA, pak takime të nivelit politik

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, prej 12 ditësh është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai…

Diplomatja amerikane sot viziton Kosovën

Ndihmës sekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried vizitën e saj në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor…

​Basha e pret me mbledhje protestën e Sali Berishës

Edhe pse sot është thirrur protesta e Sali Berishës në selinë e Partisë Demokratike, kreu i kësaj partie, Lulzim Basha,…

Daut Haradinaj për çdo ditë në ora 18:00 do të takohet me qytetarët e Prishtinës

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për Komunën e Prishtinës, Daut Haradinaj cdo ditë në ora 18:00 do…

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë takohen sot në Bruksel

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë do të takohen sot në Bruksel në kuadër të procesit dialogut, në kohën…

​Dita Ndërkombëtare e Rinisë

Dita Ndërkombëtare e Rinisë organizohet më 12 gusht të çdo viti. Ajo është caktuar nga Kombet e Bashkuara në vitin…

Gërvalla shkon në vizitë zyrtare në Maqedoni të Veriut

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, këtë të premte do të jetë në vizitën e parë zyrtare…

​Sekretari i NATO-s sot në Kosovë, do të takohet me Osmanin dhe Kurtin

Në Kosovë sot do të vijë sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg. Gjatë vizitës së tij në Kosovë, Stoltenberg…

​100 ditët e Qeverisë Kurti

Qeveria Kurti sot bën 100 ditë prej se është votuar në Kuvendin e Kosovës. Pas konstituimit të Kuvendit dhe mes…

​Kryediplomati grek viziton Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias, do të vizitojë sot Kosovën. Gjatë kësaj vizite kryediplomati grek fillimisht…