​Latifi: Sistemi shëndetësor i përgatitur për të reaguar në rast të rritjes së rasteve me me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M.…

Gastronomët kundër rikthimit të TVSH-së në 18%, kërkojnë takim urgjent me Kurtin

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës konsideron se mos vazhdimi i TVSH-së nga 8% pas 31 dhjetorit 2021, do ta rëndojë…

​Konjufca e presidenti kroat diskutojnë për situatën politike, energjetike e ekonomike

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviç me…

Kurti priti në takim presidentin kroat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim presidentin kroat, Zoran Milanoviq. Milanoviq po qëndron në vizitë zyrtare në…

Osmani priti në takim të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Australisë në Kroaci

Presidentja Vjosa Osmani-Sadriu ka pritur sot në takim të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Australisë në Kroaci, përgjegjës për…

Kurti takon kryetarin e BSPK-së, e rithekson zotimin se paga minimale do të ngritet në 250 euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe njëherë ka ritheksuar zotimin e tij për ngritjen e pagës minimale në 250 euro.…

Ministri Mehaj nesër pret në vizitë zyrtare ministrin e Mbrojtjes së Kroacisë

Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Mario Banozic nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë ku do të pritet…

Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë pritet në takim edhe zyra e kryeministrit

Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë, i kryesuar nga shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla janë pritur në…

Kurti takohet më Borrellin dhe Lajçakun, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Çështje të…

Konjufca takohet me Weidinger, bisedojnë për thellim të partneritetit Kosovë-Austri

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph…
error: