Kurti për takimin me Scholz: U dëshmuan marrëdhëniet e forta mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për vizitat që po i bën gjatë qëndrimit të tij në Berlin ku…

Hovenier takon ambasadorin e ri shqiptar: Mezi presim të punojmë së bashku për Kosovën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, është takuar me ambasadorin e ri të Shqipërisë në…

Draft-statuti i Asociacionit, Osmani paralajmëron takim me opozitën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka paralajmëruar një takim me partitë opozitare në lidhje me draft statutin e Asociacionit të…

Bislimi pret në takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë, Jürg Sprecher

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, ka pritur në takim ambasadorin…

Ushtria e Kosovës dhe e Shqipërisë takohen për të avancuar bashkëpunimin

Një delegacion i Forcave të Armatosura të Kosovës (FSK) ka qëndruar për vizitë dyditore në Shqipëri, nga ku është takuar…

Kurti takohet me ambasadorin gjerman, flasin për zhvillimet e fundit në vend

Takimin e parë të ditës në zyrën e tij, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti e zhvilloi me Ambasadorin…

Kryediplomatja belge kërkon deeskalim dhe përkushtim të ri në dialog

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka pritur të premten në  takim homologen e saj belge, Hadja…

Kurti takohet me përfaqësues të komunitetit kroat, i premton kushte më të mira

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,  u takua ditën e sotme me përfaqësues nga komuniteti kroat në Kosovë, i…

Bislimi dhe Lajçak në Bruksel, diskutojnë për takimin e nivelit të lartë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se ka zhvilluar takim me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, në…

Lajçak takoi Osmanin në forumin Alpbach të Austrisë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, në margjinat e…