Sulmi në Tajlandë: Vendi mban zi pas 37 të vrarëve, kryesisht fëmijë

Tajlanda është në zi për një sulm të tmerrshëm me armë dhe thikë në një qendër kujdesi për fëmijët në…

Tajlandë: Të paktën 31 të vrarë nga një sulm në çerdhe

Të paktën 31 persona janë vrarë pasi një ish-oficer policie hapi zjarr në një qendër parashkollore për fëmijë në Tajlandë,…

Kurti takon ambasadorin e Tajlandës dakordohen për bashkëpunim në agrikulturë e shëndetësi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Ambasadorin e Tajlandës në Budapest, Nipon Petchpornprapas. Duke theksuar…

Osmani: Tajlanda është partner i fortë bilateral dhe aleat i Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori jorezident i Tajlandës, Nipon Petchpornprapas,…