Ekrem Hyseni: Llapi i legjendës Fadil Vokrri, përherë do ta ketë mbështetjen e Komunës

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni ka vizituar stadiumin “Zahir Pajaziti” në këtë…

Batatina: Sezoni i ri do të flas për Llapin, këta janë rivalët tanë për titull

Edicioni i ri garues ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për skuadrën e Llapit. Klubi nga Podujeva…

Llapi shpreson ndaj Shkupit, Batatina: Rikthimi i tifozëve një epokë e re e historisë

Klubi nga qyteti i Podujevës FC Llapi ka mbajtur sot një konferencë për media para ndeshjes së kthimit kundër skuadrës…

​Batatina: Historinë e parë e bëra në Kosovë, e dyta do të jetë në Evropë

Përveç faktit që ngritën trofeun e parë në histori, Kupën e Kosovës, duke lënë kështu gjurmë të mëdha në futbollin…

​Përdori gjuhë të papërshtatshme ndaj Qendresa Krelanit, ky është vendimi i Komisionit Disiplinor ndaj Batatinas

Trajneri i Llapit Tahir Batatina para pak ditësh i përfshi në një debat të ashpër me gazetaren Qendresa Krelani në…

Batatina del me tri propozime për Superligën dhe Kupën e Kosovës

Trajneri i Klubit të futbollit Llapi nga Podujeva, Tahir Batatina ka bërë tri propozime në Kuvendin e Rregullt të Punës…

Batatina tregon nëse do ta marr drejtimin e Kombëtares së Kosovës U-21

Rezultatet jo të mira të Rafet Prekazit në krye të Kombëtares së Kosovës për grup-moshat U-21 kanë bërë që të…

Tahir Batatina kërkon që sa më shpejt të përfundojnë punimet në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Tahir Batatina, trajneri i Llapit në postimin e tij të fundit, ka shprehur brengat për punët në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’.…

Batatina ka disa fjalë për Valmir Veliun pas paraqitjes fantastike ndaj Gjilanit

Dje është zhvilluar ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, ndeshje kjo e cila ka përfunduar me rezultat të barabartë 2:2. Në…

Batatina postim të veçantë për Legjendat: Ju jeni motivi ynë drejt suksesit

Futbolli kosovar po vazhdon të qëndroj i pezulluar si rezultat i përhapjesë së pandedmisë së koronavirusit. Kjo ka bërë që…