Bashkimi triumfon bindshëm ndaj Rahovecit

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 87:65 (28:25, 21:18, 18:12, 20:10), në kuadër të javës të 11-të në…

Gjyqtarët e Superligës marrin pjesë në seminarin e radhës për VAR

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur seminari obligativ për VAR-AVAR, pas 12 xhirove të Superligës.…

​Rikthehet ideja e Superligës, flet presidenti i skuadrës së madhe italiane

Superliga Evropiane kishte ngjallur një debat të madh kur u formua nga top-klubet evropiane dhe me pastaj u shua brenda…

Sigal Prishtina-Bashkimi, ky është rezultati final i ballafaqimit shumë interesant

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me rezultat 73:62 (22:17, 22:16, 15:11, 14:18), në kuadër të javës së dhjetë…

Ndahen në paqe Prishtina dhe Gjilani

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e fundit e xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës, ajo ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës…

​Basketboll/ Mbyllet derbi ndërmjet Yllit dhe Bashkimit

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në udhëtim me rezultat 71:76 (22:16, 10:22, 15:14, 24:24), në kuadër të…

Astrit Fazliu zhvillon ndeshjen e 100-të për Dritën

Ndeshja e javës së 12-të ishte ndeshja e 100-të jubilare për futbollistin Astrit Fazliu për Dritën. Astrit Fazliu ka zhvilluar…

Ylli shijon fitoren e parë në Superligën e Kosovës

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore bindëse ndaj Sigal Prishtinës 95:69 (30:11, 25:19, 23:17, 17:22), në kuadër të javës së…

Entuziazëm i madh te Malisheva, rreth 2500 tifozë ishin në tribuna për sfidën kundër Ballkanit

Skuadra e Malishevës është duke vazhduar të bëjë befasi në këtë edicion të Superligës së Kosovës. Skuadra e trajneri Arsim…

​Malisheva e ndal edhe Ballkanin, Prishtina fiton lehtësisht ndaj Feronikelit

Kanë përfunduar dy nga tri ndeshjet e xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës. Prsihtina ka regjistruar një tjetër fitore…