​Befason Maldini: Klubi nuk më tregoi asgjë rreth Superligës

Drejtori teknik i Milanit Paolo Maldini ka zbuluar se ai nuk ishte përfshirë në diskutimet në lidhje me Superligën Evropiane.…

​Interi tregon arsyet pse u largua nga Superliga Evropiane

Interi është klubi i parë i Serie A që konfirmon tërheqjen e tyre nga Superliga Evropiane. Njoftimi ka ardhur nëpërmjet…

Federata e Futbollit të Anglisë lëshon deklaratë zyrtare rreth Superligës Evropiane

Federata e Futbollit të Anglisë ka lëshuar një deklaratë zyrtare ku ka falënderuar klubet angleze që po e braktisin idenë…

​Mediumi i njohur anglez: Superliga tashmë është shuar

Superliga Evropiane e propozuar është shuar tashmë, raporton tabloidi britanik “talkSPORT”. Të gjitha klubet e përfshira në planet e diskutueshme…

​Jo vetëm Chelsea, edhe dy gjigantët tjerë evropian gati të largohen nga Superliga

Duket se jetëgjatësia e Superligës Evropiane e krijuar vetëm të dielën e kaluar tashmë po shkon drejt fundit. Mediat angleze…

​Nga Anglia: Chelsea po përgatitë dokumentacionin për t’u larguar nga Superliga

Chelsea po përgatit dokumentacionin për të kërkuar tërheqjen e tyre nga Superliga Evropiane (ESL), raportojnë mediat angleze. Përpjekjet për t’u…

Superliga, protesta të mëdha nga tifozët e Chelseat, Cech futet në mesin e tyre – video

Para ndeshjes së Premierligës ndërmjet Chelseat dhe Brightonit e cila është planifikuar të fillojë nga ora 21:00, një numër i…

​Guardiola pa mbështetjen e drejtuesve të Cityt doli kundër Superligës

Dy ditë pasi Manchester City njoftoi se do të ishin në mesin e 12 klubeve që krijuan Superligën, nuk ka…

​Përfundon mbledhja e UEFA-së, kjo është deklarata e përbashkët mbi Superligën evropiane

UEFA ka lëshuar një deklaratë të re për të dënuar Superligën e cila doli si ide për t’u krijuar nga…

​Klubi i madh italian kundërshton ashpër Superligën

Edhe në Serie-A ka klube të mëdha të cilat janë kundër krijimit të Superligës Evropiane dhe njëra ndër to është…