Mbyllet pjesa e parë, ja rezultatet e dy ndeshjeve derbi në Superligën e Kosovës

Ka përfunduar pjesa e parë e dy ndeshjeve shumë të rëndësishme në Superligën e Kosovës, të vlefshme për xhiron e…

Superliga e Kosovës sot nën hijen e derbit Drita-Gjilani

Xhiro e 24-të në Superligën e Kosovës në futboll do të kompletohet sot me dy ndeshjet e radhës. Vëmendja e…

Superliga e Kosovës/ Rahoveci merr fitore jetike ndaj Trepçës

Në një ndeshje shumë interesante dhe dramatike, Rahoveci ka shënuar fitore shumë të vlefshme, duke mundur Trepçën me rezultat 79:78…

Tebas: Juventusi, Barça dhe Reali gënjejnë më shumë se Putini

Edhe presidenti i La Ligas Javier Tebas, njëjtë sikur ai i UEFA-së Aleksandër Ceferin ka ngotur fuqishëm zërin kundër krijimit…

​Ceferin godet sërish klubet që po flasin për Superligën Evropiane

Lajmi për një përpjekje të re për rinisjen e SuperLegës nga Real Madridi, Barcelona dhe Juventusi ka arritur edhe në…

Peja mposht lehtësisht Dritën

Peja ka shënuar fitore të lehtë ndaj Dritës me rezultat 84:111 (18:22, 25:32, 23:26, 18:31), takim që në fakt u…

​Renditja tabelare dhe superndeshjet e Superligës në xhiron e radhës

Janë zhvilluar 19 xhiro deri më tani në Superligën e Kosovës në futboll me vikendin e kaluar që solli disa…

Superliga e Kosovës, analistët parashikojnë luftë të ashpër për titull

Edicioni 2021/22 i Superligës së Kosovës në futboll e ka mbyllur sesionin vjeshtor të saj me 18 ndeshje të zhvilluara…

Shpallet lojtari më i mirë i javës në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, BKT Kosova, vazhdojnë të ndajnë çmimin “YLLI I JAVËS”,…

​Njofton skuadra e Superligës: Jemi bërë me autobus të personalizuar

Skuadra e Superligës së Kosovës KF Dukagjini ka bërë të ditur se nga sot ekipi është pajisur me autobus i…