​Superliga sjellë ndeshje të jashtëzakonshme në javën e gjashtë

Superliga e Kosovës tashmë i ka zhvilluar pesë xhirot e para të edicionit 2021/22. Deri më tani janë prodhuar rezultate…

​Sigal Prishtina shkatërron Dritën në ndeshjen e parë të Superligës

Sigal Prishtina ka triumfuar ndaj Dritës 56:124 (8:35, 20:28, 12:29, 16:32), në xhiron e parë të Art Motion Superligës së…

​Rezultatet e tri ndeshjeve të Superligës së Kosovës pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e tri ndeshjeve të Superligës së Kosovës që po zhvillohen në kuadër të xhiros së…

​Tirana dhe Vllaznia marrin pikët e para në së edicionin e ri të Superligës së Shqipërisë

Superliga e Shqipërisë e cila hapi sezonin e ri 2021/22 të premten me ndeshjen ndërmjet Teutës dhe Partizanit dhe e…

Ky është çmimi që FFK do të ndajë pas çdo xhiroje të Superligës së Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës ka ardhur me një risi në edicionin e ri të Superligës së Kosovës 2021/22. FFK…

​Rezultatet e dy ndeshjeve të Superligës pas pjesës së parë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të dy ndeshjeve të ditës së sotme në Superligën e Kosovës. Ballkani dhe Dukagjini…

​Ademi për fillimin e Superligës: Sot po nis një epokë e re në futbollin tonë

Superliga e Kosovës në futboll e hap sot edicionin e ri garues 2020/21 ku pritet një kampionat cilësor dhe në…

Superliga Evropiane, UEFA vjen me vendim për Realin, Barçën dhe Juventusin

Organi më i lartë i futbollit evropian UEFA ka bërë të qartë se procedimi disiplinor kundër Juventusit, Real Madridit dhe…

​FC Prishtina e prezanton nesër trofeun e kampionit para tifozëve në sheshin “Nënë Tereza”

Superliga e Kosovës në futboll mbyllet nesër me ndeshjet e xhiros së 36-të derisa skuadra kampione tashme veç se është…

Tabela e Superligës pas xhiros 34, Prishtina në pozitën e parë

Ka përfunduar xhiro e 34 e Superligës së Kosovës me disa rezultate interesante. Ndeshja kryesore Drita-Ballkani përfundoi me barazim 1:1,…
error: