Superliga e Shqipërisë, kampioni pret në shtëpi Vllazninë

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me vetëm një ndeshje, e vlefshme kjo për xhiron e tretë të sezonit të ri…

​Xhiro e parë e Superligës së Shqipërisë kompletohet sot me këto dy ndeshje

Superliga e Shqipërisë, edicioni i ri garues 2022/23 ka nisur të premten dhe ka sjellë disa ndeshje mjaftë interesante si…

Këto janë ndeshjet e ditës në Superligën e Shqipërisë

Edicioni i ri i Superligës së Shqipërisë 2022/23 në futboll startoi të premten. Sfida e parë ishte ajo ndërmjet Kukësit…

Sot starton Superliga e Shqipërisë, hapet me një superderbi

Edicioni i ri i Superligës së Shqipërisë 2022/23 do të startojë sot. Janë dhjetë skuadra të elitës së futbollit shqiptar…

Zbulohet kalendari për edicionin e ri të Superligës së Shqipërisë në futboll

Kampionati “Abissnet Superiore” do të nisë edicionin e 84-t futbollistik në datën 20 të muajit gusht, krejtësisht i pazakontë, por…

Egnatia siguron edhe një sezon në Superligën e Shqipërisë

Ka përfunduar përballja mes skuadrës së Egnatias dhe Korabi Peshkopisë, ndeshje kjo e cila ishte e vlefshme për një biletë…

Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e parafundit të këtij sezoni,…

Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për xhiron e 34 të këtij sezoni.…

Tirana shpallet kampione e Superligës së Shqipërisë, tifozët pushtojnë “Elbasan Arenan” – foto

Skuadra e Tiranës pas fitores së sotme kundër Partizanit arriti të shpallet kampione e Superligës së Shqipërisë për të 26-ën…

Dy ndeshje interesante në Superligën e Shqipërisë

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me dy ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për xhiron e 31 të këtij sezoni.…