​Dy superndeshje sot në Superligën e Kosovës

Xhiro e 21-të në Superligën e Kosovës do të kompletohet sot me dy ndeshje jashtëzakonisht të rëndësishme dhe që pritet…

​Tabela e Superligës së Kosovës pas tri ndeshjeve të sotme

Të mërkurën janë zhvillua tre ndeshjet e para të xhiros së 31-të në Superligën e Kosovës. Vëmendja kryesore ishte në…

Superliga e Kosovës, spikat derbi mes Gjilanit e Prishtinës

Superliga e Kosovës rikthehet sot me tri ndeshjet tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 31 të sezonit aktual.…

Shpallet “Ylli Javës” në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare , vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli…

Superliga vjen me ndeshje shumë interesante në mesjavë

Në mesjavë, përkatësisht të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 31-të në Superligën e Kosovës në futboll. Në…

Kështu ndryshon renditja tabelare pas xhiros së 30-të në Superligën e Kosovës

Është kompletuar edhe xhiro e 30-të në Superligën e Kosovës në futboll me dy ndeshjet e fundit të zhvilluara të…

Zyrtare, kjo është skuadra e Ligës së Parë që siguron inkuadrimin në Superligën e Kosovës

Trepça ’89 është skuadra e parë që e ka siguruar inkuadrimin në Superligën e Kosovës për edicionin 2022/23. Mitrovicasit janë…

Tabela e Superligës së Kosovës pas 29 xhirove

Me dy ndeshjet e së dielës ku u ballafaquan Ballkani me Prishtinën si dhe Llapi me Dritën, është kompletuar edhe…

Ja rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve në Superligën e Kosovës

Ka përfunduar pjesa e parë në tri ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi disa rezultate…

Superliga e Kosovës, fillojnë ndeshjet

Kanë filluar ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës, të vlefshme këto për xhiron e 29. Momentalisht është duke u…